rights
23 آذر 1401 - 11:34

۱۵ هزار راننده باری و مسافری در گلستان فعال هستند

گرگان- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: ۱۵ هزار و ۷۶۰ راننده در بخش خدمات بار و مسافر در گلستان فعال هستند.

ایوب میرشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون در بخش حمل و نقل استان گلستان ۸۰ شرکت حمل و نقل باری و ۷۲ شرکت مسافری فعالیت دارد که ۱۲ هزار و ۹۹۵ راننده باری و دو هزار و ۷۶۵ راننده مسافری در این دو بخش مشغول خدمت هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان ادامه داد: تعداد ناوگان باری استان هم ۱۲ هزار و ۱۷۷ دستگاه و تعداد ناوگان مسافری هم هزار و ۶۶۰ دستگاه است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار میلیون و ۴۶۱ هزار تن کالا با ۴۲۸ هزار و ۸۳۱ سرویس سفر در درون و برون استان جابجا شد.

میرشاهی افزود: مرغ و خروس زنده، سیمان، کاه، آرد، انواع خوراک و طیور، کنجاله، گازوئیل، چغندرقند و نئوپان عمده ترین کالاهای حمل شده در این مدت به شمار می‌روند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: در بخش مسافر هم یک میلیون و ۶۰۵ هزار مسافر با ۲۱۴ هزار و ۴۳۶ سفر درون و برون استانی جابجا شدند.

به گفته میرشاهی، وجود پایانه مرزی اینچه برون که گلستان را نسبت به برخی از استان‌های همجوار متمایز کرده و پنج پایانه عمومی مسافری و ظرفیت اقتصادی موجود استان به ویژه در بخش کشاورزی برای توسعه شرکت‌های حمل و نقل سراسری بخشی از این ظرفیت هاست که بر هیچ فردی پوشیده نیست.

منبع: مهر
شناسه خبر: 909989