rights
10 اسفند 1401 - 17:22

مقاوم‌سازی تمام واحدهای مسکونی روستایی تا سال ۱۴۱۰ در گلستان

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گلستان گفت: تمامی واحدهای مسکن روستایی استان گلستان تا سال ۱۴۱۰ مقاوم سازی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس داود خسروی ظهر امروز در جلسه شورای مسکن شهرستان اظهار کرد: تعهد سال دوم طرح نهضت ملی مسکن روستایی در گلستان مانند سال اول هفت هزار واحد بوده که با پیگیری های انجام شده این تعداد به ۹ هزار واحد افزایش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: تعداد ۹۵ درصد از پرونده های تشکیل شده در این رابطه به بانک ها ارسال شده و از این تعداد چهار هزار واحد مسکن روستایی با بانک ها انعقاد قرارداد نموده اند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گلستان خاطرنشان کرد: سهم شهرستان گنبدکاووس از این تعهد، یکهزارو ۴۰۰ واحد بوده که پرونده همه آنها به بانک ها ارسال شده است. از این تعداد ۵۰ درصد آنها انعقاد قرارداد شد که بالاترین آمار انعقاد قرارداد در سطح استان مربوط به گنبدکاووس است.

وی با اشاره به اینکه ۵۳ درصد از واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شدند بیان کرد: میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی در کشور ۵۰ درصد بوده که این میانگین در استان ۵۳ درصد و بیشتر از کشور است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گلستان ابراز کرد: گنبدکاووس با ۱۷۰ روستا بیشترین روستاها به ویژه در نوار شمالی استان دارد و میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در گنبدکاووس کمتر از میانگین استانی است. گنبدکاووس با توجه به آمار سال ۹۵ تعداد ۴۷ هزار واحد مسکن روستایی بوده که حدود ۴۷ درصد آنها نیاز به مقاوم سازی دارد. تمامی واحدهای مسکن روستایی استان گلستان تا سال ۱۴۱۰ مقاوم سازی می شود.

بیش از هشت هزار نفر گنبدی واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن هستند

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گنبدکاووس گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر گنبدی در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد بیش از هشت هزار نفر واجد شرایط هستند.

قاسم شادکام اظهار کرد: جلسات متعددی برای واگذاری اراضی مازاد دستگاه های اجرایی به طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد که تنها چند دستگاه اجرایی به قانون ماده چهار طرح نهضت ملی مسکن عمل کرده و مابقی اراضی تملک شده با بازدیدهای میدانی شناسایی و تملک شده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی مازاد در شهرستان گنبدکاووس شناسایی و به نام سازمان ملی مسکن تملک شده است. اراضی مناسب دیگری نیز شناسایی شده که در حال طی کردن پروسه اداری برای تملک است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: براساس قانون حمایت از خانواده جمعیت و جوانی، خانواده هایی که افزایش فرزند از تاریخ ۲۴ ابانماه ۱۴۰۰ داشتند،یک قطعه زمین بصورت مشترک به پدر و مادر فرزندان اهدا می شود حتی افرادی که در گذشته از امکانات عمومی دولت استفاده کرده باشند.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1066817